O mnie

Mam 23 lata i jak to mówią moi znajomi, ,,nieźle mnie nosi" :) Nie mogę się z tym nie zgodzić. Kocham podróże i nie mogę usiedzieć długo w jednym miejscu. Ciekawość świata i wrodzona niecierpliwość mi na to nie pozwalają. Jest tyle fantastycznych miejsc do zobaczenia, tyle potraw do spróbowania, tylu ludzi do spotkania... Kiedy to zrobić jak nie teraz? 

Kocham podróże. Na każdym ich etapie, począwszy od pakowania plecaka lub walizki, poprzez emocjonującą podróż DO, a skończywszy na pobycie w jakimś ciekawym miejscu. Choc nie zaprzeczę - wracać też lubię :)

Od liceum ciągnęło mnie na Południe Europy, a studiowanie filologii romańskiej dało mi inspiracje i możliwości realizacji tych podróży. Francja, Włochy, Szwajcaria - tam pomieszkiwałam przez jakiś czas (Erasmus, praktyki, wolontariat, praca wakacyjna). Wyznaję zasadę, że nie ma lepszej możliwości poznania kultury danego kraju niż przynajmniej parotygodniowy pobyt w nim. Kilka godzin czy dni spędzonych w danym miejscu mnie nie urządza, dlatego też zawsze staram się znaleźć tam sobie coś ciekawego do robienia. W ten sposób mam pieniądze (pensja, stypendia), dzięki którym mogę robić to co chcę, czyli podróżować.

Z biegiem czasu moje zainteresowania nieco się zmieniły, a konkretniej przesuneły się bardziej na Wschód. Stąd też wyjazd do Gruzji na EVS (http://pl.wikipedia.org/wiki/Wolontariat_Europejski), co chodziło mi po głowie od ponad roku. A od stycznia mieszkam w Rumunii, gdzie próbuję swoich sił jako nauczycielka :)

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga i za każdy pozostawiony komentarz :) 
Pozdrawiam! 
Gosia2 komentarze:

  1. Gruzja to świetny wybór. Też o niej marzę. Szczególnei dlatego, że kolega z pracy juz dwukrotnie tam był i pokazywał mi fotki. Zakochałam się, ale moja córa jeszcze zbyt mała by chodzić powyżej 2500 m. n.p.m. - bo ja uwielbiam góry!
    Życzę udanego urlopu!

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję i pozdrawiam już z Gruzji :) To był zdecydowanie dobry wybór! :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...