poniedziałek, 12 maja 2014

Wiosna, ach to ty!

Kolejna porcja wiosennych zdjęć z Rumunii:) 

Pierwszego maja nad Morzem Czarnym oficjalnie rozpoczęto sezon kąpielowy. Sczególnym miejscem na wybrzeżu jest, leżąca tuż przy granicy z Bułgarią, mała miejscowość Vama Veche. Co roku, w weekend majowy, odbywa się tu wielki festiwal, na który przyjeżdżają ludzie z całego kraju jak i z zagranicy. Setki namiotów na plaży i pobliskich campingach, wielka impreza 24h na dobę - tak możnaby w opisać to miejsce. 

 

Kolejne zdjęcia zostały zrobione w różnych wsiach w regionie Mołdawii (jest to jeden z regionów Rumunii). (http://pl.wikipedia.org/wiki/Mo%C5%82dawia_(kraina_historyczna)) M.in. w tzw. ,,polskich wsiach" na Bukowinie, o których napiszę oddzielnego posta. Sielanka na całego! :)Widoczne na zdjęciu jezioro o dziwnym kolorze to Lacul Roșu (Czerwone Jezioro). Swoją nazwę zawdzięcza obecnym tam tlenkom i wodorotlenkom żelaza. W jeziorze widać pnie zatopionych w 1837 roku drzew, które wystają znad tafli wody. 


7 komentarzy:

 1. Przepiękne miejsca - te klimaty znam i rozumiem i dobrze się pośród nich czuję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładne zdjęcia, te tu i te z poprzedniego wpisu.
  Niesamowite jest to, że w niektórych regionach Rumunii, jak właśnie Maramuresz, czy Bukowina tradycja jest wciąż żywa i kultywowana.
  pozdrawiam z Bukaresztu.
  Magda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i pozdrawiam wiosennie z Bukowiny!

   Usuń
 3. Wsi spokojna, wsi wesoła...Niektóre kadry sprawiają wrażenie, że czas się tam zatrzymał, a ja bardzo lubię takie uczucie...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale piękne widoki! :)

  Zapraszam również do siebie: http://scritto-con-la-pasta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...